Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Ödünç Görmek

Rüyada kendisinin bir başka kimseye ödünç bir şey verdiğini görmek, menfaate, rızka ve ele geçecek mala alâmettir. Bazı kere de rüyada ödünç verdiğini görmek, başkasını kendisine tercih ve sırf Allah rızası için iyilikte bulunmaya delâlet eder. Bir kimsenin rüyada Allah için borç verdiğini görmesi, Allah yolunda cihat etmeye ve para vermeye delâlet eder.

Rüyada ödünç vermek, günahkâr için tövbeye, kâfir için hidayet ve İslâm’a, fakir için de zengin olmaya delâlet eder. Çünkü bu güzel bir şeydir. Ve buna İslâm’da “Karz-ı Hasen” denir.

Rüyada çok çok kıymetli olan bir şeyi, onu isteyen bir kişiye verdiğini görmek, rüya sahibinin Allah Teâlâ ile olan muamelesinin güzelliğine işarettir.

Rüyada ödünç aldığı adamın öldüğünü görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtuluşa delâlet eder.

Hasta kimsenin rüyada bir başka kimseden ödünç istediğini görmesi, kendisine isabet edecek şiddete, ödünç istediği şeyi aldığını görmesi de vefatına delâlet eder.

Rüyada ödünç vermek ise hayra, ihtiyaç gidermeye ve sadakaya yorumlanır.

Başka bir rivayete göre de: Rüyada bir kimseden ödünç almak borca girmeye, orada oluşacak tatsız hadiselere delalettir.

Rüyada istenen ve güzel olan bir şeyi ödünç olarak aldığını veya verdiğini gören kimse, devamı olmayan bir hayra kavuşur. Eğer o şey çirkin bir şeyse, o kimseye devamı olmayan bir fenalık isabet eder. Zira ödüncün sonu yoktur.

Bir kölenin rüyada kendisine ödünç veren bir kimseyi görmesi, o kölenin efendisi yanında mertebesinin yüce olmasına işaret eder. Bir şeyi ödünç vermek, bir yoksula yardıma işaret eder.

Başka bir tabire göre: Rüyada ödünç almak sorumluluktur ve kişinin verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğini belirtir. Bir kimse rüyada kendisine kıymetli bir şeyin ödünç verildiğini görse ödünç aldığı şeyin kıymetinedir bir borca işarettir. Bir kimse rüyada ödünç bir şey verdiğini görse, bazen bu rüya ödünç verdiği şeyin kıymetince, o kimsenin menfaat görmesine işarettir.

Bazen ödünç bilinmeyen bir zamanda dünyanın kendisine yönelmesine, bazen de fitne çıkması korkusundan dolayı sakınılması lazım gelen ayıba işarettir,

Rüyada ödünç bir şey vermek; ödünç verdiğiniz kişiye muhtaç olacağınıza, kıymetli bir şeyi ödünç vermek; ayrılmaya, hasta birinin birinden ödünç bir şey istemesi; hastalığının artacağına, istediği ödüncü alması; öleceğine işarettir.

Rüyada ödünç vermek, ödünç veren kimse tarafından ödünç alan şahsa verilecek sadakaya veya ödünç alan kimsenin, sıkıntıdan dolayı ödünç verene ihtiyacını arz etmesine yorumlanır.

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Alaimisema (Gökkuşağı) Görmek
Rüyada Basımevi Görmek
Rüyada Bronşit Görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Çizik Görmek
Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
Rüyada Hayat Kadını Görmek
Rüyada Kapuska Görmek
Rüyada Maraz Görmek
Rüyada Oda Görmek
Rüyada Palan / Palancı Görmek
Rüyada Sidik Damlaları Görmek
Rüyada Vakfe Görmek
Rüyada Yaycı Görmek

© 2010 - 2020 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız