Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Kabak Görmek

Hasta bir kimsenin rüyada kabak görmesi, şifa bulmaya ve afiyete ermeye delâlet eder. Rüyada kabak görmek, şanlı, yüce, itibarlı, insanlara yakın, iyi idareci, âlim veya doktor olan bir kimse ile tâbir edilir.

Bir kimsenin rüyada kabak tarlasından kabak topladığını görmesi, Yunus (a.s.)’ın kıssasına binaen selâmete ermeye ve hastalıktan şifaya delâlet eder. Rüyada pişmiş kabak yediğini görmek, yediği miktarınca bir ilmi öğrenmeye veya dağınık olan şeyleri bir araya getirmeye delâlet eder.

Bazı kere kabak görmek keder, sıkıntı, dar geçim veya hastalığa yahut hapse delâlet eder. Bazen de rüyada kabak yemek, zihin ve zekânın iyiliğine ve insanın keskin aklına delâlet eder.

Rüyada kabaktan yapılan kaplar görmek, hafif ruhlu, faydalı, güzel ve yüce, şerefli kadınlara alâmettir. Rüyada pişmemiş çiğ kabak yediğini görmek, münakaşa ve şerre işarettir.

Kab içerisinde olan pişmiş kabağı yediğini görmek, üzüntü ve keder ile tâbir olunur. Eğer yediği pişmiş kabak, kab içinde değilse, o takdirde rızka ve kaybettiği şeyi bulmaya delâlet eder.

Kabak ağacı, malı olmayan bir fakire de işarettir. Kabak ağacının gölgesinde oturduğunu görmek, halk ile iyi geçinmeye delâlet eder. Rüyada kabağı pişmeden yediğini gören kimseye, korku erişir veya bir insanla münakaşa eder. Kabak tarlasında kabak topladığını gören kimse, hastalıktan kurtulur.

İmam Cafer Sadık (a.s): Kabak görmenin üç tabiri vardır:

1-İzzet ve makam

2-Mal ve nimet

3-İşlerde düzen

İbn-i Şirin: Kabak mevsiminde evinizde kabak bittiğini görmek; saygınlığınızın artacağına ve nimetinizin bollaşacağına, hastaysanız iyileşeceğinize, hapisteyseniz serbest kalacağınıza işarettir. Aynı rüyayı bir kâfir görürse Müslüman olacak, bir Müslüman görürse vatanına geri dönecek ve bir günahkâr görürse tövbe edecektir.

Cabir Mağribi: Pişmiş kabak yemek; hacetinizin reva olacağına işarettir.

Muhterem, saygıdeğer insana, insanlara iyi davranan yönetici, bilgin yahut doktora, Kabak hasta için şifa bulmaya, Kabak yemek berrak zihne, pırıltılı zekaya, itibarının, dini ve maddi dirliğinin geri gelmesine, Tarladan kabak toplamak sıhhat ve iyi geçime, Kabak bazen kedere, sıkıntılı hayata, Çiy kabak yemek tartışmaya, tatsız bir duruma, Sukabağı faydalı bir adama, güzel ve asil yaradılışlı kadına delalet eder.

( Ayrıca Bakınız; Çiçek.)Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

Yeşil kabak mal, mülk ve para olarak yorumlanır. Rüyada kabak görmek seyahat ile yorumlanır.

Sakız kabağı kara yolu ile bal kabağı deniz yolu ile yolculuk edeceksiniz demektir.

Kabak yediğinizi görmek bu yılınızın çok renkli ve faydalı geçeceğine delalet eder. Bunun için kabak, rüyada görülen pismiş şeylerin en iyisidir.

Rüyada pişmiş kabak yediğini gören kimse, dininden, nefsinden sevgilisinden veya çocuğundan kaybettiği bir şey yine kendisine döner.

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Alaimisema (Gökkuşağı) Görmek
Rüyada Basımevi Görmek
Rüyada Bronşit Görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Çizik Görmek
Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
Rüyada Hayat Kadını Görmek
Rüyada Kapuska Görmek
Rüyada Maraz Görmek
Rüyada Oda Görmek
Rüyada Palan / Palancı Görmek
Rüyada Sidik Damlaları Görmek
Rüyada Vakfe Görmek
Rüyada Yaycı Görmek

© 2010 - 2022 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız