Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Ekin Ekmek Görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: Bir kimse rüyada ekin ektiğini görse evli ise hanımının hamileliğine, bekârsa evlenmeye, kiraya veren kimse için mahsulat ve emlakinin ücretinden eline çok mal geçmesine, sultan için memleketindeki bolluğa delalet eder.

Yahudi bir kimse, bir tarlaya ekin ektiğini görse, öldürülür veya recmedilir ( Taşa tutularak öldürülür.) delalet eder. Başka birisinin tarlasına ekin ektiğini gören kimse ile tarla sahibi arasında harp ve münakaşa meydana gelir.

Bir kimsenin rüyasında sahibini tanıdığı bir tarlaya ekin ektiğini görmesi; o kimsenin tarla sahibinin hanımı ile evleneceğine işaret şeklinde tabir olunur.

Rüyada ekinin yanması, açlık ve kıtlığa delalet eder. Yeşil ekinde gezdiğini gören kimse iyi amele, ibadet ve taata koşar. Hâlbuki ibadetinin kabul olunup olunmadığı onun için malum değildir.

Ekinin yeşili uzun ömre, kurusu ecelin yaklaşmasına delalet eder. Buğday ekmek, ücretin kat kat olmasına bazen de, buğday başağı şiddete delalet ettiği gibi yine ücretin kat kat olmasına delalet eder. Arpa, hayra işarettir.

Ekin ekmeğe elverişli bir yerde olduğunu gören kimse kendisinden hayır ümit edeceği bir işte bulunur. Ekin ekilmeyecek yere ekin ektiğini görse o kimse livata veya zina eder.

Ekinlerin arasında yürüdüğünü gören kimse, mücahitlerin safları arasında yürür. Bir kimse kendisinin bilinen ekini olduğunu görse o ekin din ve dünyasınca o kimsenin amelidir. Mevsimsiz bir yerde ekin biçtiğini görmek, o yerde ölüm veya harbin çıkmasına delalet eder.

 

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aba Görmek
Rüyada Abajur Görmek
Rüyada Abanoz ağacı Görmek
Rüyada Abanoz Görmek
Rüyada Abdest Bozmak
Rüyada Abdest Görmek
Rüyada Abdesthane Görmek
Rüyada Abı hayat Görmek
Rüyada Abi Görmek
Rüyada Abide Görmek
Rüyada Abla Görmek
Rüyada Abluka Görmek
Rüyada Abone Görmek
Rüyada Abraş Görmek
Rüyada Aç Görmek

© 2010 - 2024 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız