Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Ebu Bekir (R.A) Görmek

Hazret-i Ebu Bekir efendimizi rüyada görmek, devlet üstüne devlettir. Çünkü o, bu ümmetin rahmeti, Allah Resulünün en sadık dostu ve mağara arkadaşı ve Sıddıkların başıdır.

Rüyada Ebu Bekir (r.a)’i görmek, hilâfet ve imamete, akranı arasında şan ve şerefle anılmaya, yücelik ve ulvî mertebeye, kıymetli kişiler arasında tutulmaya delâlet eder. Bazı kere de onu görmek, Allahü Teâlâ yolunda malı infak etmeye, sadakayı muhafazaya ve erkek çocuğa alâmettir.

Bir kimsenin Hazret-i Sıddık-ı Ekber’i görmesi, doğru ve tedbirli olmasına, sıdk ve vefa sahibi bulunmasına ve elinin altındakilere güzel muamele etmesine delâlet eder. Yine rüyada Hazret-i Ebû Bekir’i görmek, Allah yolunda cihada, Hacca gitmeye, düşmanları üzerine galip gelmeye ve işlerde muvaffak olmaya işarettir. Ebu Bekir (r.a) efendimizi rüyada sağ olarak görmek, Allah’ın kullarına karşı merhametli ve şefkatli olmaya delâlet eder.

Rüyada onunla beraber oturduğunu görmek, Hakka tabi olmaya, sünnete itibar etmeye ve Resul-i Kibriya’nın ümmetine nasihat ve öğüt vermeye delâlet eder.

Rüyada Hz. Ebubekir’i görmek rüya sahibinin çevresindeki itibarının artmasına, Allah yolunda hayır etmeye, hacca gitmeye, erkek çocuğa sahip olmaya delalettir. Bazen o’nu görmek, Allah yolunda malını paylaşmaya ve erkek çocuğa, sadaka vermeye yorumlanır. Bu rüya, mutluluğa ve sözünde doğruluğa işarettir.

Yaşıtları arasında yüceliğe, değerli insanlar nezdinde itibar görmeye; ehil olanlar için hilafet ve önderliğe. Onu görmek hayır ve iyilikte öne geçmeye, cömertliğe, erkek evladına, her türlü hayrın meydana gelmesine, insanlar için hayırhah olmaya. Hz. Ebu Bekir (r.a.) Efendimizi görmek bazen çocuklar cihetinden gelecek sıkıntılara yahut hak yolda çekilecek mihnet ve sıkıntılara. Onunla oturmak, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetine uymaya, insanlara öğüt vermeye; hacca gitmeye; şehit olarak ölmeye; Onu görmek Allah (c.c.) yolunda savaşarak galip gelmeye delalet eder.

( Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)Rüyada Hz. Ebu Bekir Sıddık’ı (r.a.) görmek, çok iyi kalpli, çok temiz bir arkadaş edineceğinize, bol nimetlere kavuşacağınıza, çevrenizde size gösterilen inancın artacağına, vefa ve fedakârlığınızın herkes tarafından takdir edileceğine delalet eder.

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Alaimisema (Gökkuşağı) Görmek
Rüyada Basımevi Görmek
Rüyada Bronşit Görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Çizik Görmek
Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
Rüyada Hayat Kadını Görmek
Rüyada Kapuska Görmek
Rüyada Maraz Görmek
Rüyada Oda Görmek
Rüyada Palan / Palancı Görmek
Rüyada Sidik Damlaları Görmek
Rüyada Vakfe Görmek
Rüyada Yaycı Görmek

© 2010 - 2022 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız